Szukaj na tym blogu

środa, 20 marca 2013

Pielęgnacja stóp domowe sposoby




              Systematyczne złuszczanie naskórka jest szalenie istotne, i to nie tylko w sezonie letnim, kiedy stopy są wyeksponowane w szykownych sandałkach. Troska o nie jest także ważna jesienią, kiedy narażone na brak dostępu powierza w zabudowanym obuwiu reagują na niedotlenienie tworzeniem się nieestetycznych zgrubień.



 Jak przygotować peeling domową metodą?

1. Zmieszaj ¼ szklanki cukru z oliwą z oliwek oraz witaminą E, a następnie tak przyrządzoną miksturą energicznie masuj stopy.

2. Połącz gruboziarnistą sól morską z olejkiem esencjonalnym oraz olejem z migdałów. Taka mieszanka działa mocno złuszczająco.

3. Wmieszaj zmielone wcześniej orzechy z odrobiną śmietany oraz brązowego cukru. Będziesz zaskoczona jak taka receptura podziała na Twoje stopy odsłaniając nową, piękną skórę.

4. Bardzo dobrze sprawdza się także masaż skrystalizowanym miodem. Wcieraj go zatem okrężnymi ruchami. Taki zabieg działa wygładzająco, a do tego intensywnie regeneruje wysuszoną skórę.

5. W pielęgnacji stóp sprawdzi się też cynamon. Możesz go wymieszać z cukrem i dodać olejem kokosowy. Skóra stanie się bardziej miękka i delikatna w dotyku.


Peelingi z cukru stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Są tanie, łatwe w przygotowaniu i mają dobroczynny wpływ na naszą skórę. Wszyscy polecają cukrowe peelingi do ciała. Ale przecież szczególnej pielęgnacji wymagają także nasze stopy. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się, jak przygotować cukrowy peeling do stóp.

 PEELING CUKROWY

1
Wsyp 1/4 szklanki cukru do średniej wielkości miseczki.
2
Dodaj do cukru 1/4 szklanki oleju z migdałów i wymieszaj ze sobą składniki. Możesz teraz dodać również zawartość dwóch kapsułek z witaminą E. Upewnij się, że wszystkie składniki dobrze się ze sobą połączyły.
3
Dodaj 10–20 kropli twojego ulubionego olejku zapachowego.
4
Mieszaninę wlej do słoika z szerokim otworem lub odpowiedniej wielkości pojemnika z tworzywa sztucznego.
5
Teraz peeling jest już gotowy do użycia. Nałóż niewielką jego ilość na palce u rąk i wmasuj w stopy okrężnymi ruchami.
6
Stopy spłucz pod prysznicem lub w wannie. Poczujesz, że twoja skóra stała się delikatna i miękka w dotyku.
PEELING CUKROWY II WARIANT
Zacznij od napełnienia słoika cukrem. Pozostaw około ¼ wysokości wolnego miejsca od góry. Pamiętaj, że lepiej użyć cukru w postaci jak największych kryształków. Ma on znacznie większe właściwości złuszczające i peeling będzie bardziej efektywny.
2
Powoli wlewaj do słoika oliwkę dla dzieci. Obserwuj jak oliwka sączy się na dno słoika. Nie wlewaj jej zbyt szybko, nie będziesz wówczas w stanie zaobserwować ile oliwki nalałaś i dodasz jej zbyt wiele. Wymieszaj oliwkę z cukrem.
3
Teraz czas dodać olejek eteryczny. W zależności od własnych upodobań, możesz wybrać zapach, który naprawdę lubisz, może to być wszystko od zapachu cytrusów po wanilię. Olejki te są bardzo wydajne i jedna buteleczka posłuży ci kilka lat. Ich zapach jest bardzo intensywny, należy więc dodać do słoika najwyżej 5–6 kropli. Możesz również użyć olejku do masażu, ale będziesz musiała dodać go znacznie więcej. Jeśli nie masz ochoty wydawać pieniędzy na pachnące olejki, możesz wykorzystać naturalne środki dostępne w domu do stworzenia pożądanego zapachu. Na przykład, jeśli chcesz zapach owoców cytrusowych, dodaj do peelingu startą skórkę z pomarańczy bądź cytryny.
4
Jest to szybki i prosty sposób na przygotowanie cukrowego peelingu w domu. Zabieg ten przyśpiesza proces odbudowy skóry. Skóra stale łuszczy się, dlatego tak ważne jest usuwanie z jej powierzchni martwych komórek, by na ich miejsce mogły powstawać nowe. Nakładając peeling zwróć szczególną uwagę na obszary, takie jak kolana czy łokcie. Po zabiegu z pewnością poczujesz różnicę w gładkości tych obszarów. Poświęć kilka minut co tydzień na wykonanie peelingu. Twoja skóra stanie się miękka i gładka.


MASECZKA NA STOPY

Gdy robi się ciepło zmieniamy obuwie na letnie. Szpilki, sandały, klapki, japonki - wszystkie te buty odkrywają stopę. Jak zadbać o to, by ładnie się prezentowała nie wydając więcej, niż dosłownie parę groszy? Przeczytajcie!
Maseczka do stóp służy nie tylko nawilżeniu skóry, ale również dostarczeniu jej składników odżywczych. Nie ma nic prostszego w przygotowaniu takich domowych kosmetyków. Również świetnie działają i w dodatku nasz portfel nie ucierpi.

adFreestyle - reklamy, programy partnerskie, zarabianie przez internet

Przepis na maseczkę odżywczą:

1) Będziesz potrzebowała szklankę mleka, oraz bogate w witaminy płatki owsiane. Do zagotowanego mleka wsyp płatki i czekaj aż całość ostygnie. Możesz dodać również miodu. Następnie nałóż gotową papkę na stopy i trzymaj 15 - 20 minut. A następnie dokładnie ją zmyj. Maseczka ma działanie odżywcze.



2) Możesz również przygotować maseczkę zmiękczającą. Potrzebujesz 2 łyżki płatków owsianych, sok z cytryny, glicerynę i łyżkę suszonego nagietka. Najpierw zalej nagietka szklanką wrzątku i odczekaj 15 minut, aż się zaparzy. Przecedź. Dodaj do wywaru płatki, glicerynę i oliwę i dobrze wymieszaj. Gdy ostygnie nałóż na 15 - 20 minut i zmyj.

Zakończeniem zabiegów pielęgnacyjnych powinno być nałożenie kremu. Polecam smarować nim stopy szczególnie na noc, wówczas skóra najlepiej przyswaja cenne dla siebie składniki.



Oto wskazówki jak przygotować krem:

1) Możesz zrobić krem natłuszczający. Do jego zrobienia potrzebujesz wazeliny, pół szklanki kwiatów czarnego bzu. Podgrzej wodę i rozpuść w niej wazelinę. Dodaj do mieszanki kwiaty bzu i wszystko razem podgrzej. Po godzinie przelej masę do szczelnego pojemnika (może to być pojemnik po kremie) i przechowuj w chłodnym miejscu.

2) Do przygotowania kremu łagodzącego będziesz potrzebowała witaminy E w kapsułkach, olejku herbacianego oraz wazeliny. W analogiczny sposób należy przygotować krem. Pogrzej wodę, rozpuść wazelinę dolej kilka kropel olejku i zawartość kilku kapsułek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz