Szukaj na tym blogu

sobota, 23 marca 2013

Tipsy i drobne wpadki

    Tipsy i ....wpadki, niewielkie zdarzają się nawet najlepszym, tłumaczymy je głównie pospiechem . Nie sztuka jest wyzbyć się wad ale sztuka umieć się do nich przyznać i je naprawić . Opisze wam nieliczne wpadki i jak z nich wybrnąć i wyjść z nieprzyjemnej sytuacji. Musimy pamiętać, ze paznokcie klientki to nasza wizytówka.





Krzywo przyklejony tips  


  Jeśli odchylenie tipsa jest niewielkie i niezauważalne, dla klientki, możemy je wypiłować, a brak nadrobić np.masa akrylowa. Nie ma to wpływu na wytrzymałość paznokcia.  Jeśli tips wyraźnie ucieka w  jedna stronę ,  wówczas nie można udawać , ze tego nie widać,  Należy go zdjąć i przykleić nowy z większa starannością, aby nie powtórzyć błędu.




Pęcherz powietrza pod masa, który się uwidocznił po wykonaniu całego paznokcia 


Jeśli jest bardzo mały o śr. 1-2 mm i jest położony w centralnej części płytki naturalnej to nie jest konieczne zdejmowanie całego paznokcia, ale trzeba klientkę uczulić , ze jeśli będzie się powiększało to powinna się do nas zgłosić i wymienić paznokieć na nowy,
Natomiast jeśli pęcherzyk powietrza jest większy niż 2 mm , należy natychmiast taki paznokieć wymienić, ponieważ przestrzeń ta w większym stopniu stanowi zagrożenie pojawienia się zakażenia i jest bardziej podatny na urazy.




Powietrze przy wale paznokciowym



W dużej mierze powstanie tego problemu zależy od przygotowania naturalnej  płytki, od wilgotności masy akrylowej oraz grubości położonego materiału w tych okolicach. Z takim zapowietrzeniem nie czekamy do uzupełnienia, należy je dokładnie opiłować i dołożyć brakującego materiału. Ma to bardzo duże znaczenie dla wytrzymałości paznokcia na płytce. Jesli zostawimy takie zapowietrzenie paznokieć odklei się po kilku dniach.




Dziurki na powierzchni paznokcia-czarne punkty



Pęcherzyki powietrza powstają przez nieodpowiednio odpowietrzony pędzelek. Jeśli jest ich dużo na powierzchni jednego paznokcia należy je wypiłować i położyć materiał jeszcze raz  nadając odpowiednia krzywa która wcześniej wypiłowałyśmy . Jeśli jest tylko jeden nakładamy swiatloutwardzalna powlokę nabłyszczając która wyrówna nam wszystkie zagłębienia i unikniemy w ten sposób gromadzenia się kurzu w otwartych pęcherzykach i powstania czarnych punktów. Wada może być również związana z jakością produktów na których pracujemy.



Plaski paznokieć czyli brak krzywej C


Problem ten nie dotyczy paznokci na tipsie. W przypadku pracy na formach możemy czasami zapomnieć zagiąć paznokieć. Wychodzi nam wtedy łopatka nie starajmy się zaginać takiego paznokcia na sile, gdyż możemy doprowadzić do pęknięcia wzdłuż paznokcia i uszkodzić płytkę naturalna.  Taki paznokieć należy zdjąć i zrobić jeszcze raz. 



Krzywo wypiłowany wolny brzeg 


W przypadku tego problemu powinniśmy wyrównać końcówkę a następnie pozostałe paznokcie do tego jednego. Nie dorabiamy końcówki np 2 mm bo taka końcówka w niedługim czasie  się złamie    powodując klientki niezadowolenie. 









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz